michal jelinek v

partner

tel3 nove +420 225 092 935

email3 povodneTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Michal Jelínek je partnerom poradenskej skupiny V4 Group a zároveň konateľom v spoločnostiach V4 Audit, s.r.o. (CZ), V4 Tax, s.r.o. (CZ), V4 Tax, s.r.o. (SK) a V4 Group, Kft. (HU) patriacich medzi daňovo-poradenské spoločnosti skupiny V4 Group.

Michal sa špecializuje najmä na problematiku medzinárodného zdaňovania, daňového plánovania a transferového oceňovania. Jeho zameranie aktuálne smeruje aj na oblasť zdaňovania transakcií pri obchodovaní s kryptomenami.

Michal získal titul inžinier ekonómie a následne absolvoval doktorandské štúdium na Vysoké škole ekonomické v Prahe.

Svoje rozsiahle skúsenosti nadobudol ako daňový konzultant a neskôr ako manažér oddelenia medzinárodného zdaňovania, daňového plánovania a transferového oceňovania v popredných zahraničných daňovo-poradenských spoločnostiach so sídlom v Českej republike.

Téme transferového oceňovania sa Michal venuje od roku 2006 a v roku 2018 vydal aj súbornú publikáciu na túto tému týkajúcu sa stálej prevádzkarne, prepojených osôb a združených podnikov pod názvom Transferové ceny vo vydavateľstve Verlag Dashöfer.

Získané skúsenosti Michal v súčasnosti zúročuje nielen pri práci s klientami skupiny V4 Group, ale aj v rámci výkonu rozsiahlej lektorskej činnosti na rôzne témy, či už je to oblasť medzinárodného zdaňovania, transferového oceňovania alebo zdaňovania obchodov realizovaných kryptomenami. Prednáša tiež na školeniach daňových poradcov KDP ČR a SR.