aktuality

Dovoľujeme si Vás informovať, že e-kniha čoby jeden z výstupov projektu "Transfer Pricing in V4 Countries" je teraz dostupná na webových stránkach projektu, viac nájdete tu.

V dnešnej situácii, ktorá je ovplyvnená šírením ochorenia COVID-19, vláda SR prijíma opatrenia, ktoré by mali uľahčiť obyvateľstvu život vo viacerých aspektoch. Jedným z nich je aj opatrenie Finančnej správy, ktorá v spolupráci s Ministerstvom financií SR pripravila úpravu legislatívy, ktorá sa vzťahuje na podávanie daňových priznaní.

Finančná správa spolu s ministrom financií v piatok, t. j. 13.3.2020 informovali o opatreniach v súvislosti s ochranou zdravia občanov zameraných na zabránenie šírenia koronavírusu medzi návštevníkmi a zamestnancami daňových úradov. Tieto opatrenia sa týkajú hlavne daňovníkov ktorý nemajú povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky. Týmto daňovníkom sa odkladá povinnosť podať daňové priznanie bez sankcii až do konca mája tohto roku. V Bratislave budú taktiež zavedené mobilné jednotky, do ktorých bude možné odovzdať daňové priznanie bez vystúpenia z auta.

Z dôvodu ohrozenia COVID – 19 sme pripravili pre našich klientov vzor smernice týkajúcej sa práce z domu zamestnancov (home-office). Uvedený vzor smernice môžete u nás získať bezplatne zaslaním požiadavky „Smernica COVID-19“ na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Keďže Úrad vlády Slovenskej republiky prijal návrh na vyhlásenie mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ohrozenia COVID -19 spôsobeným korona vírusom SARS -CoV-2 na území Slovenskej republiky, zároveň si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste vyhodnotili svoje bezpečnostné riziká pri kontakte s našimi pracovníkmi a pokiaľ to situácia dovoľuje, realizovali stretnutia prostredníctvom telekonferencie alebo e-mailu. Veríme, že preventívnymi opatreniami a dočasným obmedzením osobných stretnutí prispejeme k ochrane zdravia a zastaveniu šírenia nákazy.

V roku 2018 došlo k zmenám v spôsobe predkladania účtovných závierok spoločnosťami. Od 15. marca 2018 sa účtovné závierky môžu predkladať výlučne elektronicky a to prostredníctvom systému eKRS. Nie je už možné predkladať účtovné závierky v klasickej papierovej forme.

„Ministerstvo financií Slovenskej republiky opatrením z 28. októbra 2019, vydalo nový vzor daňového priznania k DPH, ktorý nadobúda účinnosť od 1.1.2020. Zároveň sa od tohto dátumu upravuje aj súhrnný výkaz k DPH a to predovšetkým v súvislosti s úpravou režimu call-off stock.“